ساندویچ پانل سقفی
آیا سوالی دارید؟ آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم، تماس بگیرید 33350970-041

معرفی ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی دارای انواع مختلفی از نظر رنگ،ورق،ضخامت و نوع و حتی تعداد گام های آن می باشد . در این مقاله به بررسی برخی از معایب و مزایای انواع ساندویچ پانل سقفی موجود در بازار ایران می پردازیم.
استانداردترین نوع ساندویچ پانل سقفی دارای مشخصات زیر است:
۱)تعداد گام های ساندویچ پانل سقفی استاندارد ۵ یا ۶ عدد با احتساب گام اورلب می باشد
۲)ورق دو طرف ساندویچ پانل سقفی استاندارد از نوع گالوانیزه رنگی فولاد مبارکه با ضخام ت mm50 است
۳)دانسیته این نوع ساندویچ پانل به طور متوسط از ۴۱ تا ۳۸ کیلو گرم  بر متر مکعب می تواند باشد
۴)ضخامت ساندویچ پانل سقفی استاندارد بسته به نوع استفاده از ۴ تا ۱۰ سانتی متر متغییر است حال جهت کاهش هزینه های تولید ساندویچ پانل سقفی می توان هریک از بندهای فوق را تغییر داد.

موارد قابل اعمال در ساندویچ پانل

با علم به اینکه ساندویچ پانل سقفی استاندارد با ضخامت ۴ سانتی متر قیمتی حدودی ۵۹ هزار تومان دارد موارد زیر را می توان تغییر داد:
۱-در صورتی که در مناطق گرمسیری ایران بخواهیم ساندویچ پانل سقفی استفاده کنیم به دلیل نبود وزن برف و  نزولات آسمانی و یا کمتر بودن آنها می توان تعداد گام ساندویچ پانل سقفی را به ۳ گام کاهش داد که موجب کاهش قیمت آن در حدود ۲ هزار تومان خواهد شد.
۲-در صورتی که بار مرده روی سقف وجود نداشته باشد می توان ضخامت ورق ها ی دو طرف ساندویچ پانل سقفی را بهmm 40 کاهش داد که در این صورت هزینه تولید آن تا ۴ هزار تومان می تواند کاهش پیدا کند
۳-در صورتی که عایق بودن سالن از لحاظ سرمایشی و گرمایشی اهمیت چندانی نداشته باشد می توان با کاهش دانسیته پلی یورتان ساندویچ پانل ۳۰ کیلو گرم بر متر مکعب هزینه تولید را تا ۲ الی ۳ هزار تومان کاهش داد
۴-در صورتی که مقاومت ساندویچ پانل سقفی و همچنین عایق بودن سالن در مقابل سرما و گرما حاعز اهمیت نباشد می توان با کاهش ضخامت پلی یورتان به اعزای هر سانتی متر ۴ هزار تومان در هزینه های تولید ساندویچ پانل سقفی صرفه جویی کرد
۵-در صورتی که مقاومت ساندویچ پانل دارای اهمیت بسیار کمی باشد می توان با حذف ورق گالوانیزه رنگی در زیر ساندویچ پانل و جایگزینی ورق کاغذ المینیومی می توان تا ۱۳ هزار تومان می توان قیمت تولید را کاهش داد
به طور کلی می توان گفت گفت اقصادی ترین نوع ساندویچ پانل سقفی،ساندویچ پانلی است که ضخامت ورق رویی ان mm40 و دانسیته پلی یورتان آن ۳۰ کیلو گرم بر متر مکعب و ضخامت پلی یورتان آن ۲ سانتی متر و ورق زیرین آن از نوع فویل آلمینیو می باشد و در قیمتی در حدود ۳۴ هزار تومان خواهد داشت.

ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان

ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان از ورق فولاد در هر دو طرف و وسط از فوم پلی اورتان با چسب دانسیته بالا در درجه حرارت بالا و فشار از طریق ماشین  خودکار پیوند می خورند.

وزن خالص: ۱۰-۱۴کیلو گرم در متر مربع، آسان برای نصب (برای انجام جرثقیل لازم نیست)، دوره ساخت و ساز کوتاه و کم هزینه است.

دربار بزرگ: به عنوان حمایت از ساختار و سازه برای مشخصه سفتی سختی بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

قابلیت انعطاف در اندازه : توسط کامپیوتر در خط مونتاژ مداوم  کنترل می شود، طول آنها را می توان به در خواست مشتری انتخاب کرد.

عایق گرما و صدا: متوسط هدایت حرارتی کمتر از ۰٫۰۴ وات در متر

تصویر ساندویچ پانل سقفی 1

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی پلی اورتان :

  • وزن سبک: نصب و راه اندازی راحت و قابل انعطاف است. نیاز به دستگاه های عملیاتی برای بالا بردن درمقیاس بزرگ ندارد، و در نتیجه باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز می شود.
  • عایق: هدایت حرارتی متوسط ۰٫۰۲۳ وات در متر است.
  • زیبا ونسوز: تست های ملی مرکز بازرسی کیفیت برای مواد و مصالح ساختمانی نسوزگرید B2 را اختصاص داده اند
  • برنامه های انعطاف پذیر: خط تولید مستمر توسط سیستم کامپیوتری کنترل می شود، طول ورق های مرکب با توجه به شرایط طراحی، حمل و نقل و نصب و راه اندازی انتخاب خواهد شد.
  • می توانید ضخامت های مختلف از ساندویچ پانل های سقفی را با توجه به تحمل بار و پوشش انتخاب کنید.

تصویر ساندویچ پانل سقفی 2

ساندویچ پانل سقفی پشم شیشه

پشم ساندویچ پانل سقفی از مواد معدنی ۲ لایه که از بهترین مواد نسوز ساخته شده و صفحات فولاد و یا سایر صفحات فلزی آبکاری و رنگ می شود. مناسب برای سقف های مختلف و دیوارساختمان های بزرگ، کارخانه، سالن نمایشگاه، سالن انجماد، purifications های کارگاه های آموزشی، و غیره است که ویژگی های آن هزینه کم نگهداری، عایق حرارت، تحمل وزن، با تنوع رنگ های غنی وظاهر خوب است.

 

جهت مطالعه مقالات بیشتر در مورد ساندویچ پانل عایق دار اینجا کلیک کنید.

اطلاعات
تاریخ
نام آیتم
ساندویچ پانل سقفی چیست ؟
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
برخی از مشتریان ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فن گستر تاوریژ
را دنبال کنید