ساندویچ پانل ارزان
بهمن ۲۱, ۱۳۹۶
ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل دیواری
بهمن ۳۰, ۱۳۹۶
ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل از مصالحی است که در طراحی مدرن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل از دو طرف به دولایه محدود شده است و در میان این دو لایه، یک عایق قرار گرفته است.
کاربرد ساندویچ پانل‌ها بسیار زیاد است. در ساخت سوله‌ها، مرغداری‌ها، سالن‌های ورزشی، کانکس‌های پیش ساخته، سقف نمازخانه‌ها و… از این مصالح مدرن بسیار استفاده می‌شود. این مصالح، مقاوم در برابر آب و باران و باد وشدت بارش برف است. همچنین بسیار سبک است و به‌راحتی و با سرعت بالا نصب می‌شود.
ساندویچ پانل‌ها عایق بسیار قوی انرژی هستند، بنابراین بسیار به‌صرفه و اقتصادی عمل می‌کنند. همچنین در بسیاری از موارد از آن‌ها برای عایق صوت نیز استفاده می‌شود. ساندویچ پانل‌ها، مقاوم در برابر محیط‌های بازی و اسیدی نیز هستند و همچنین خیلی دیر فرسوده می‌شوند و آسیب‌ کمتری می‌بینند.
از این سازه‌های سبک، به‌عنوان مصالح ضد زلزله نیز استفاده می‌کنند و در بسیاری از موارد آن‌ها را برای ساختن جان‌پناه به‌کار می‌گیرند.
ساندویچ‌ پانل‌ها از رنگ‌های متنوعی برخوردارند. شما می‌توانید از این مصالح در ترکیب مناسب با محیط استفاده کنید. در رنگ‌های بسیاری مثل زرد، قرمز، آبی، نارنجی، سبز، کرم، آجری و… وجود دارند.

  • ویژگی‌های ساندویچ پانل‌های سقفی:

ساندویچ پانل‌ها در ضخامت ۱۵ تا ۲۵۰ میلیمتر و عرض‌های ۹۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر وجود دارند.
ساندویچ پانل سقفی از ۳ لایه تشکیل شده است و عایق میانی با کیفیت بسیار بالا و سبک، به دو لایه بیرونی چسبیده است که تحت هیچ شرایطی جدا نمی‌شود و یک محصول یک پارچه به ما تحویل می‌دهد.
ساندویچ پانل سقفی در فرم خود دارای بر آمدگی‌های ذوزنقه‌ای هستند و گام‌های اورلپ نیز دارند که این امکان در آن‌ها، مانع ورود آب به داخل می‌شود و همچنین در برخی از این ساندویچ پانل‌ها شیار‌هایی وجود دارد که بازهم جریان آب را به سمت بیرون راهنمایی می‌کند.
ساندویچ پانل سقفی دارای ویژگی‌هایی است که مانع رشد قارچ و یا گیاهان خزه‌ای در فضای مرطوب می‌شود.
این ساندویچ پانل‌ها به‌دلیل سبکی وزن بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند و افراد بسیاری از آن‌ها در مواردی که نیاز به نصب سقف و یا تعمیر سقف در کم‌ترین زمان دارند از ان‌ها استفاده می‌کنند.
همچنین در صورت نیاز، می‌توان این ساندویچ پانل‌ها را باز یا بسته کرد و از آن‌ها در مکان‌های دیگری مجددا استفاده کرد.

  • جنس لایه‌ها:

در این نوع ساندویچ پانل‌ها از لایه عایق میانی با حنس‌های متفاوت بسیاری استفاده می‌شود. لایه میانی، می‌تواند از جنس پلی اورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و یا پشم سنگ باشد که باتوجه به محیطی که در آن قرار می گیرد و یا وزن سازه و همچنین قیمت مورد نظر افراد، از هرکدام در شرایط مختلفی می‌توان استفاده کرد. همچنین با افزایش کیفیت این محصول، قیمت آن نیز بالا می رود.
جنس ورق‌های دوطرف لایه‌، می‌تواند از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم، زینک، مس، استیل، فایبر گلاس و… باشد.
این لایه‌ها هرکدام میزان پایداری و اساس ساختار متفاوتی دارند که باید قبل از خرید و نصب آن، به محیط مورد استفاده آن توجه کرد.
کلاس پایداری، فشردگی، مقاومت در برابر آتش از ویژگی هایی است که این سازه نسبت به سازه های دیگر دارد.
امروزه در سقف شیروانی‌های خانه‌ها مخصوصا در مناطق مرطوب و بارانی مثل شمال ایران، از این ساندویچ پانل‌ها بسیار استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *