نصب ساندویچ پانل
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶
ساندویچ پانل
نحوه تشخیص ساندویچ پانل تقلبی
فروردین ۱۰, ۱۳۹۷

نصب ساندویچ پانل

بهترین ساندیویچ پانل

همواره بشر از دیرباز تاکنون بسیار تلاش کرده است تا بتواند روز به روز زندگی خود را تغییر دهد و به کیفیت آن بیافزاید. بنابراین دست به طراحی و تولید مصالحی می‌زند که در زندگی بسیار کاربردی باشند و راحت‌تر نتیجه مطلوب را برای ما فراهم کنند.

ساندویچ پانل از جمله مصالح مدرنی است که روز به روز درحال پیشرفت است و کم‌کم جای دیگر مصالح را خواهد گرفت. همچنین کاربرد بسیاری دارد و انواع مختلف آن در موارد متفاوتی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. ساندویچ پانل از یک ساختار سبک و مرکب تولید شده است که از دوطرف به دو لایه محدود و در بین یک لایه عایق قرار دارد که ماده عایق باید بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی ویژه‌ای باشد. ساندویچ پانلها به دو گروه سقفی و دیواری تقسیم می‌شوند و از پلی‌اورتان ، پلی‌استایرن و پشم‌سنگ تولید می‌شوند و می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارها و تیغه‌های آجری و سفالی باشند. در اینجا به معرفی بهترین و پرکاربردترین ساندویچ پانل‌ها می‌پردازیم.

ساندویچ پانل

بهترین ساندیویچ پانل

 

  • ساندویچ پانل سقفی:

ساندویچ پانلهای سقفی با بهترین امکانات روز دنیا ساخته می‌شود و در برابر تولید و رشد قارچ‌ها، ایجاد بو، ریزش سقف، رطوبت و بارندگی بسیار مقاوم هستند و اکثرا با فوم تزریقی پلی‌اورتان ساخته می‌شوند.

 

  • ساندویچ پانل دیواری:
    ساندویچ پانل

    بهترین ساندیویچ پانل

نوعی از ساندویچ پانلها، که از دو لايه ورق که بين آن‌ها فوم تزريق شده است و جهت پوشش ديوارها به‌کار مي‌رود است و بهترين نوع فوم مصرفی در این ساندويچ پانل، فوم پلی‌اورتان است. ساندویچ پانلهای دیواری از بهترین گزینه‌ها جهت پوشش دیوار‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش‌ساخته و… است.

 

 

  • ساندویچ پانل آلومینیوم:

برخی ساندویچ پانلها، ترکیبی از دو ورق فولادی که با آلومینیوم پوشش داده شده است، هستند. این ساندویچ پانلها در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند. قسمت روی آن‌ها، با یک لایه پرایمر مخصوص و رنگ پلی‌استر کوره‌ای پوشانده شده است و در بین آن‌ها یک لایه عایق پلی‌اورتان سخت با ساختار سلول بسته قرار دارد که این ساختار پلی‌اورتان را، در زمره بهترین عایق‌های حرارتی و صوتی قرار می‌دهد.

 

  • پانل اتاق تمیز:

اتاق تمیز یا کلین روم به مکان‌هایی گفته می‌شود که باید حداقل امکان ورود و خروج هوا را داشته باشند و آلاینده‌هایی مانند گرد و غبار، میکروب‌های معلق در فضا، بخار مایعات و… به آن‌ها وارد نشود. حتی افرادی که به این مکان‌ها وارد می‌‌شوند، باید دوش هوا بگیرند و لباس مخصوص داشته باشند. بنابراین باید از سقف و دیوارهای مخصوص در ساخت آن استفاده کرد که امکان ورود و خروج هوا را تا پایین‌ترین حد کاهش دهد. ساندویچ پانلهای ویژه‌ای برای این اتاق‌های تمیز تولید می‌شوند که برای استفاده در این شرایط یکی از بهترین گزینه‌ها بوده و از لحاظ بهداشتی بسیار قوی هستند.

 

ساندویچ پانل

بهترین ساندیویچ پانل

  • ساندویچ پانل سردخانه‌ای:

ساندویچ پانل سردخانه‌ای برای ساختن و اجرای سردخانه های بالای صفر، زیر صفر و تونل‌های انجماد در ساختمان‌های صنعتی، مانند کارخانه‌های صنعتی، ساختمان‌های عظیم، سوپرمارکت‌ها، انبار و دیگر صنعت‌ها نظیر دامداری و صنایع کشاورزی، فروشگاه‌های مربوط به صنعت سردسازی، هتل‌ها، ورزشگاه‌ها، صنایع موادغذایی، حیوانی، دریایی، صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی، دارویی، تولید گل و گیاهان استفاده می‌شود. ضخامت ساندویچ پانلهای سردخانه‌ای گاهی به ۸ سانتی‌متر یا حتی بالاتر هم می‌رسد. شاید بتوان گفت در استفاده برای این مکان‌ها ساندویچ پانل بهترین انتخاب است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان