زیپ پانل

زیپ پانل پوشش سقف یکپارچه‌ای است که به دلیل قابلیت انعطاف پذیری فوق‌العاده و بر اساس نیاز معماران امروزی در انواع شکل و رنگ متعدد قابل اجرا خواهد بود.

این نیاز بشر است که در زمینه فراوانی و تنوع در مسکن چه از لحاظ زیبایی، امنیت، استحکام، هزینه و ایجاد کارهای سریع و سبک منجر به اختراعات قابل توجهی در صنعت ساختمان‌سازی شده است. روند تولید سازه‌های پیشرفته هر روز در حال افزایش و پیشرفت است.

از طرفی مهندسین و معماران نیز هر چه بیشتر در تلاش‌اند تا سازه‌هایی زیباتر، متنوع‌تر و ایمن‌تری را در اختیار صاحبان کار قرار دهند.

درواقع زیپ پانل یکی از همان اختراعات سریع و سبک روز است که روند تولید موادی را در پی دارد که علاوه بر کاهش هزینه‌های اضافی به‌عنوان عایقی مناسب عمل کرده و از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می‌نماید. از طرفی ظاهری زیباتر نسبت به سازه‌های پیشین دارد.

مزایای زیپ پانل

همچنین زیپ پانل‌ها همان ساندویچ پانل‌ها هستند با این تفاوت که متخصصان با حفظ ویژگی‌های ساندویچ پانل، محصولی یکپارچه تر، زیباتر و شکیل‌تر را ارائه داده‌اند.

از این‌رو این محصول به دلیل مقاومت و اجرای آسان آن در کار جایگزین مناسبی برای سقف‌های شیروانی، قیر و گونی، آسفالت یا ایرانیت‌ها شده‌اند.

افزایش سرعت ساخت، عایق رطوبت، صوت و گرما، عمر مفید، وزن سبک و مقاومت در برابر زلزله و کیفیت بالا از ویژگی‌های برجسته این محصول است.

در حقیقت زیپ پانل‌ها قابلیت فرمدهی در کلیه اشکال هندسی اعم از محدب، مقعر و مخروطی با شعاع انحنای بزرگ را داراست.

علاوه بر این به دلیل مقاومت بالای آن در برابر خوردگی، سایش و زنگ زدگی از هزینه‌های مربوط  به تعمیر و نگهداری می‌کاهد و بدین جهت از عمر مفید بالایی برخوردار است.

این سازه‌ها به دلیل اینکه عایق اصلی آن از پشم سنگ است بیشتر در مکان‌هایی همچون بیمارستان‌ها، فرودگاه یا مکان‌های صنعتی که بیشتر در معرض صدا، حرارت و رطوبت هستند استفاده می‌شود. همچنین از زیپ پانل با دولایه عایق نیز می‌توان در مکان‌هایی که به عایق کاری بیشتری نیاز دارند استفاده نمود.

پشم سنگ رولی یا تخته‌ای عایقی است که همراه با لایه‌های اصلی زیپ پنل برای پوشش سقف به‌کار می‌روند. البته در برخی شرایط از پشم شیشه، پلی اورتان، پلی استایرن و یا به صورت مختلط مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی و اجرای بام سبز یکی از موضوعاتی است که در این اواخر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بیشترین کاربرد را در برج‌ها و ساختمان‌های مرتفع دارد.

در واقع  کاربری بام سبز هم برای تعدیل انرژی و هم جهت زیبایی فضا است.

اما داشتن یک باغچه زیبا باید از نظر داشتن امنیت مثلاً عدم نشتی آب، نکات و قوانین ایمنی را گذرانده باشد.

زیپ پانل همان محصولی است که بدون دغدغه استفاده از پیچ و مهره و … فضای سبز مورد نظر شما را بدون امکان نفوذ آب فراهم می‌کند. در این مورد این سازه به عنوان یک زیر لایه در زیر فضای سبز عمل کرده و محصولی کاملاً ایمن از هر لحاظ به شمار می‌آید

 

مشاوره رایگان