ساندویچ پانل ماموت
ژوئن 1, 2017
متا پانل ; نمایشگاه مصالح ساختمانی
متا پانل ( نمایشگاه مصالح ساختمانی تهران )
ژوئن 16, 2017
تصویر تولید ساندویچ پانل 1

تاریخچه تولید ساندویچ پانل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روشهای تولید ساندویچ پانل نیز پیشرفت نموده است.

تاریخچه تولید ساندویچ پانل در ایران حدودا به سال ۱۳۷۹ باز می گردد که برای اولین با شرکت ساندویچ پانل ماموت اقدام به تولید از نوع ساندویچ پانل پلی استایرن در ایران کرده و سپس طی سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی تولید انوع ساندویچ پانل پلی یورتان ساندویچ پانل پشم سنگ و… اغاز شده قابل تفکرات که تولید ساندویچ پانل برای اولین بار جهت پوشش کامیونت ها و اتاق تیریلی های اسکانیا که به صورت وادراتی بوده اند مورد استفاده قرار گرفته و سپس با گذشت زمان و پی بردن اهالی صنعت به حسن پوشش با ساندویچ پانل اقدام به ساخت سالن های صنعتی و ورزشی و جاری و… با ساندویچ پانل نموده اند . در اصل در سالهای حدودا ۱۳۹۰ تولید ساندویچ پانل به بیشترین مقدار خود رسیده و موجب آن شد تعداد زیادی کارخانه تولید ساندویچ پانل در ایران ایجاد شود.

حال پس از طی سالها ایران به عنوان یکی از صادر کننده گان ساندویچ پانل به کشورهای عراق پاکستان ترکمنستان و دیگر کشورهای همسایه می باشد قابل توجه است که در سالهای دور ایران خود یکی از وارد کنندگان ساندویچ پانل برای احداث سردخانه های خود از کشور آلمان بوده است و این پیشرفت  صنعتی در کوتاه مدت بسیار موفقیت آمیز بوده است.

روش های تولید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در دو نوع ساندویچ پانل پلی یورتان و ساندویچ پانل پلی استایرن می باشد که هر کدام را می توان با استفاده از دو روش تولید کانتینوس و دیکانتینوس تولید کرد.

شایان ذکر است که تولید کانتینوس به روز تر و با کیفیت بیشتری می باشد.هم اکنون حدود ۲۰ کارخانه تولید ساندویچ پانل پلی یورتان در ایران فعال است که جواب گوی کاملی برای اهالی صنعت کشور می باشد.

در پایان ذکر این بحث نیز خالی از لطف نخواهد بود که در ۳ سال اخیر تکنولوژی تولید خط پیوسته ساندویچ پانل توسط متخصصان ایرانی به صورت مهندسی معکوس بومی سازی شده و ایران خود در اینده ای نچندان دور توان تولید خط پیوسته ساندویچ پانل را خواهد را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان