قیمت ساندویچ پانل
خرداد ۱۱, ۱۳۹۶
ساندویچ پانل ماموت
خرداد ۱۱, ۱۳۹۶

نصب ساندویچ پانل مقوله ای مهم است که باعث افزایش کیفیت پانل تولیدی و ایزوله شدن سالن صنعتی از لحاظ دما وصدا میشود وباعث افزایش استحکام اسکلت سازه صنعتی خواهد شد.

باتوجه به انواع ساندویچ پانل که درنوع : سقفی و دیواری می باشد.

نصب آن نیز بسته به نوع دیواری وسقفی آن به دو دسته عمده تقسیم می شوند. شایان ذکر است که نصب سردخانه ای وکلین روم (اتاق تمیز) فقط از جهت نصب و عایق بندی و جزعیات تفاوت هایی با نصب در سالن های صنعتی و ورزشی ودیگر سالن ها دارند.

لذا در زیر به طریقه نصب ساندویچ پانل سقفی ، دیواری ، سردخانه ای و نصب ساندویچ پانل (اتاق تمیز) می پردازیم:

  • نصب ساندویچ پانل سقفی :

بعد از اتمام مراحل اسکلت و سازه مورد نظر سقف دارای پروفیل های z  و یا به صورت  خرپا و دارای پروفیل های ۸*۴ می باشند که ساندویچ پانل روی ان نصب خواهد شد. شایان ذکر است نصب و اجرای آبرو قبل از نصب پانل سقفی صورت می گیرد و بعد از نصب آن نوبت به عایق بندی با چسب پلی یورتان می رسد و بعد از آن تیزه تاج سالن و فلاشینگ های بغل و دیگر فلاشینگ های مورد نظر کار خواهد شد.

  • نصب ساندویچ پانل دیواری :

قبل از اجرای ساندویچ پانل دیواری باید نقشه های معماری کار تهیه و محل درب پنجره ها و دیگر موارد مورد نیاز دقیقا مشخص شود تا در هنگام قوطی کشی و قاب بندی پنجره ها، نصاب محل های مورد نظر را به صورت صحیح انجام دهد. پس از نصب و جوشکاری قوطی ها و رنگ کاری انها نوبت ب نصب ساندویچ پانل دیواری می رسد که در دو نوع افقی و عمودی می توان نصب کرد . نحوه نصب دیواری به صورت افقی یا عمودی تعیین کنده نوع قوطی کشی زیر سازی آن خواهد بود.

پس از نصب قوطی ها و نصب ساندویچ پانل دیواری نوبت به فلاشینگ های کنج سالن و فلاشینگ های دور پنجره ها و فلاشینگ زیر سقف ودیگر ملزومات میرسد که بعد از اتمام آن کار نصب ساندویچ پانل دیواری کامل خواهد شد.

  • نصب ساندویچ پانل سردخانه ای :

نصب ساندویچ پانل سردخانه ای مشابه نصب دیواری و سقفی می باشد با این تفاوت ک نوع سردخانه ای با ضخامت های ۶ تا ۲۰ سانت خواهد بود و بعد از نصب انها نیاز به عایق بندی با دقت بالا می باشد ک معمولا با چسب پلی یورتان و چسب آکواریوم درز بندی می شوند ، شایان ذکر است در صورتی که سرد خانه زیر صفر باشد بهتر است محل چفتی های ساندویچ پانل بعد از اتمام کار با چسب آکواریوم درز بندی شوند تا هنگام انجام تست فشار سالن مشکلی پیش نیاید.

  • نصب ساندویچ پانل کلین روم (اتاق تمیز):

نصب ساندویچ پانل (اتاق تمیز) تقریبا مشابه نصب ساندویچ پانل سردخانه ای است با این تفاوت که در آنبهداشتی بودن و کاملا مسطح بودن دیوار ها و نداشتن کنج در کار و محل جمع شدن الودگی ومیکروب از اهمیت بالایی برخوردار است لذا در اجرای آن از مصالح ای مانند کرو و کنج و دیگر متریال جهت صاف بودن سطوح استفاده می شود.

تصویر نصب ساندویچ پانل 2تصویر نصب ساندویچ پانل 3تصویر نصب ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان