ساندویچ پانل اقتصادی
مرداد ۱۴, ۱۳۹۵
معرفی ساندویچ پانل
مرداد ۲۲, ۱۳۹۵

وزن ساندویچ پانل

امروزه برای بهره برداری از مزایای اقتصادی کاهش وزن هسته ساندویچ پانل در بسیاری از صنایع مورد توجه است.

توزیع کار در ساخت و ساز ، ساندویچ پانل را قادر می سازد سختی بالا و قدرت درپانل های سبک را به خوبی امکان پذیز سازد. ساخت و ساز ساندویچ پانل با مواد هسته ای کم هزینه نه تنها می تواند بسیار سبک وزن تر باشد، بلکه به دلیل پیشرفت و اتوماسیون فرایندهای تولید منجر به کاهش هزینه تولید برای ساندویچ پانل شود.

خواص مکانیکی هسته ساندویچ  پانل به چهره مواد و همچنین ضخامت هسته ساندویچ پانل بستگی دارد. ساختار و خواص مواد هسته پانل باید بگونه ای باشد که حداقل سفتی (بار خمش / واحد) و قدرت را داشته باشد.

هسته ساندویچ پانل

حمایت از پوست برای جلوگیری از جابجایی نسبی وظیفه اصلی هسته پانل است. در نتیجه یک طبقه بندی باید بر اساس این کار توسط این هسته های مختلف انجام شود.از تمام هسته ساندویچ پانل برای فعال کردن بهترین عملکرد مکانیکی در هر وزن استفاده می شود، در نتیجه آنها ارائه بزرگترین پتانسیل برای صرفه جویی در هزینه مواد هستند.

مواد به کار رفته در هسته ساندویچ پانل:

انواع مواد مورد استفاده در هسته ساندویچ پانل شامل پلی یورتان، پلی استایرن،  PVC و….است که هرکدام از مواد خصوصیات خاص خود را دارد. براساس موارد مصرف ساندویچ پانل میتوان یکی از این مواد را در هسته پانل به کار برد.

فوم های پلی یورتان خواص مکانیکی خوبی دارد. این فوم همچنین دارای خواص معقول و دمای مطرح شده، جذب آکوستیک خوب است، و می توان به اشکال مورد نیاز تولید کرد.

پلی استایرن، بیشتر به عنوان فوم شناخته شده است، به عنوان یک ماده اصلی کم هزینه استفاده می شود. دو نوع پلی استایرن وجود دارد، یعنی گسترش (و یا EPS) و اکسترود شده (و یا XPS) . این فوم دارای وزن بسیار پایین و جذب آب نسبتا کم است.

فوم پی وی سی از پلیمرهای، پلی وینیل کلرید ساخته شده است که با حباب های هوا پر شده است. ترکیبی از پلیمر و حباب های هوا به شکل یک ماده سازگار است، با افزایش حجم بیش از چند بار، در حالی که وزن کم باقی مانده است، آن را از ۵۰٪ تا ۹۵٪ هوا  به تراکم ۵۵-۲۰۰ کیلوگرم / متر مربع ، می رساند و در نتیجه می تواند به صرفه جویی در وزن با ارزش و مواد اولیه کمک کند.

جهت مطالعه مقالات بیشتر در مورد ساندویچ پانل اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان