ساندویچ پانل
آیا سوالی دارید؟ آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم، تماس بگیرید 33350970-041

معرفی ساندویچ پانل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در انواع صنعت های مختلف کارهای عمرانی و تجاری با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری نسبت با هزینه کمتری نسبت به گذشته اجرا می شوند. یکی از مواردی که انقلاب بزرگی در صنعت ساخت و ساز سالن های صنعتی ویلاها و مخصوصا در سرد سردخانه ها ایجاد کرده ساندویچ پانل می باشد. در حال حاضر به روزترین تکنولوژی قالب در پوشش سقف و دیوار سالن های صنعتی می باشد که با توجه به مقرون بودن از لحاظ هزینه و همچنین به دلیل سرعت کار بسیار بالا مورد توجه ویژه اهالی صنعت قرار گرفته شایان ذکر است که عایق صوتی  و برودتی بسیار مناسبی می باشد که موجب کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش و سوختی سالن های صنعتی میشود.

ساندویچ پانل نوعی ابزار صنعتی در ساختمان سازی است. یک ساختار ساخته شده از سه لایه است که از یک هسته عایق ضخیم که توسط دو پوشش نازک احاطه شده تشکیل یافته است. مواد برای پوشش های معمول عبارتند از تخته سه لا، غشاء و فرآیندهای تک، تخته فشاری، پلاستیک، ورقه، و فلزات مختلف، مانند آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ است. مواد هسته ای هم عبارتند از پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه و غیره.

نوع پلی استایرن در مقایسه با ورق کالوانیزه و پشم شیشه هزینه بیشتری داشته ولی از لحاظ کیفیت و مقاومت و تمامی موارد در مقایسه با ورق گالوانیزه بسیار بهتر و دارای کیفیت بالاتری است شایان ذکر است نوع پلی یورتان بروزترین نوع ساندویچ پانل می باشد که از لحاظ تمام فاکتورهای بررسی شده تاکنون درصدد قرار می گیرد.  پلی یورتان با ضخامت ۴ سانت پر مصرف ترین نوع ساندویچ پانل می باشد که از لحاظ مقاومت توانایی تحمل  kg200 در متر مربع را دارد.

پوشش ساندویچ پانل در انواع دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل ، دو رو فویل و… وجود دارد.

پرکردن عایق همچنین می تواند از انواع مختلف فیبر و یا فوم صورت گیرد. هر عایق جوانب مثبت و منفی در مورد پارامترهای فنی دارد که باید بر اساس نیاز بهترین عایق را انتخاب کرد.

قطعات جزء اصلی از ساندویچ پانل هستند. (ورق فولاد) برای اطمینان از حفاظت سطح خارجی در رنگ های متنوع و (هسته عایق) برای جلوگیری از نفوذ سرما و گرما و رطوبت ، همچنین صدا به کار می رود که جزو مزایای پانل است.

این نوع ساخت اجازه می دهد تا به عملکرد مکانیکی عالی در حداقل وزن رسید. سفتی بسیار بالا از پانل را می توان تحت فشار خمشی اعمال شده به پانل بدست آورد. بنابراین جایگزین مناسبی برای دیوارهای آجری و سفال است.

ساندویچ پانل به دو روش کانتینیوز (مکانیزه) و دیسکانتینیوز (یا خط تولید غیر پیوسته) ساخته می شود.

ساندویچ پانل جایگزین مناسبی برای ورق گالوانیزه دیوارهای آجری و دیگر پوشش های سقفی و دیواری می باشد و از لحاظ سبک بودن و عایق حرارتی و صدا بهترین نوع پوشش است و همانگومه که از نامش پیدا است ساختاری شبیه ساندویچ دارد و فوم عایق ما بین دو ورق اهنی محصور می شود که این فوم از لحاظ نوع و همچنین ورق های محصور کننده می تواند از انواع مختلفی تشکیل شوند وبسته به نوع ومحیط مورد استفاده تغییر می کنند. تکنولوژی تولید ساندویچ پانل در حالی که پیچیدگی خاصی ندارد ولی کیفیت تولید ساندویچ پانل به طور کامل به تنظیمات خط تولید وابسته است.

کاربردهای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در ساخت کارخانه ها،سردخانه ها، سوله ، ویلا، اتاق تمیز، پارتیشن بندی دفتری و اداری،  سالن های ورزشی و…. در شرایط آب و هوایی مختلف کاربرد دارد. و با توجه به سبک بودن نصب سریع و آسانی را به دنبال خواهد داشت.

انواع ساندویچ پانل:

تصویر ساندویچ پانل

خط تولید ساندویچ پانل دو نوع میباشد: که نوع اول ان دیسکانتینیوس می باشد و کیفیت پایین تری نسبت به نوع دوم آن کانتینیوس دارد ، قابل توجه است که هزینه این دو نوع خط تفاوت بزرگی با یکدیگر دارند. به طور خلاصه می توان گفت که بروزترین تکنولوژی در ساخت کارخانجات سالن های ورزشی سالن های تجاری و مرغداری یا سردخانه ها و کلین روم ها، ساندویچ پانل پلی یورتان می باشد

جهت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت  و یا نصب و یا دیگر موارد می توانید به بخش مقالات سایت مراجعه نمایید

اطلاعات
تاریخ
نام آیتم
ساندویچ پانل چیست؟
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
برخی از مشتریان ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فن گستر تاوریژ
را دنبال کنید