ساندویچ پانل
ایمنی ساندویچ پانل ، چرا ساندویچ پنل ایمن است؟
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
ساندویچ پانل دو رو نایلون
ساندویچ پانل دو رو نایلون
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل پیچ مخفی

در دنیای امروزی استفاده از متریال‌های سنگین و بی‌کیفیت منسوخ شده است و اکثر طراحان وسازندگان، از متریالی به‌نام ساندویچ پانل استفاده می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ساندویچ پانل‌ها، وزن پایین در عین کیفیت بالا است که سرعت نصب را کاهش می‌دهد و برای بناهایی که نیاز به سرعت بالا در نصب دارند بسیار پرکاربرد است.

ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل انواع سقفی و دیواری دارد که همان‌طور که از اسم آن‌ها پیداست از هرکدام از آن‌ها برای پوشش سقف و یا دیوار استفاده می‌کنند.

این امر باعث شده است هرکدام ویژگی‌های منحصر به خود را داشته باشند.

این ویژگی‌ها می‌تواند از وزن و عرض و نوع وصل شدن آن‌ها باشد تا کیفیت‌ها و رنگ‌ها.

البته که هرکدام از این پانل‌ها زیر مجموعه‌هایی دارند. یکی از زیر مجموعه‌های ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل پیچ مخفی است که خود دارای ویژگی‌هایی است.

ساندویچ پانل‌پیچ مخفی، همان‌طور که از اسم آن‌ پیداست، در نوع پیچ شدن دو پانل بر روی یکدیگر دارای ویژگی‌ای است که باعث زیبایی می‌شود.

این نوع از ساندویچ پانل‌ها به‌دلیل شكل خاصي كه در اورلپ دارند، پيچ‌هاي نصب آن‌ها بعد از نصب زير اورلپ مخفي مي‌شود و نما را زیباتر می‌کند.

نوع ديگري از پانل‌هاي ديواري از نوع پيچ مخفي هستند كه با ضخامت ۵ سانتيمتر توليد مي‌شوند و تنها تفاوت آن بادیگر انواع در فرم لبه‌هاي عرضي و نیز عرض مفيد آن ۱٫۱۲ سانتيمتر است.

لبه‌هاي فوق به‌گونه‌اي طراحي شده‌اند كه ابتدا يك پانل به سازه اصلی با پيچ بسته مي‌شود و سپس لبه اورلپ پانل بعدي روي پيچ قرار می‌گیرد و آن را پوشش می‌دهد. این اتفاق خود باعث بهتر شدن ظاهر كار و كيفيت نهايي کار می‌شود.

ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی، به‌شکلی طراحی و تولید شده است که در قسمت عرض، از یک سمت دارای تو رفتگی و از سمت مقابل دارای برآمدگی است که به آن نری و مادگی می‌گویند.

این نری و مادگی در هنگام نصب باید در کنار یکدیگر قرار گیرند. به این عمل، اورلپ شدن و هم‌پوشانی جهت اجرای نصب در سازه نیز می‌گویند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی در طول‌های ۲ الی ۱۳ متر و در رنگ‌های بسیار متنوع و بسته به انتخاب مشتری تولید می‌شود.

این پانل‌ها با ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم قابل تولید است. ورق آلوزینک، به‌دلیل خوردگی کم، مقاومت و خواص ضد زنگ، نسبت به بقیه ورق‌ها کارایی بیشتری در این مورد دارد.

از ساندویچ پانل پیچ مخفی ، عمدتا در ساختمان‌ها استفاده می‌شود و دلیل آن زیبایی و تمیز بودن در هنگام نصب است.

این نوع پانل باتوجه به ساختار خاص بدنه، نسبت به دیگر ساندویچ پانل‌های دیواری   دارای مقاومت مکانیکی بیشتری است. به‌دلیل طراحی و ساختار ویژه محل اتصال پانل‌ها به یکدیگر، پیچ اتصال پانل به اسکلت قابل رویت نیست.

بنابراین می‌توان از آن در هر فضایی که نیاز به زیبایی بیشتری دارد، استفاده کرد.

ساندویچ پانل پیچ مخفی، دارای ویژگی‌هایی است که مهم‌ترین آن‌ها عایق بودن در برابر دما و صوت، نصب سریع و آسان، وزن سبک، زیبایی سازه، تحمل بار مکانیکی بالا، قیمت ارزان در کنار کیفیت بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان