ساندویچ پانل
نکات مهم در خرید ساندویچ پانل
فروردین ۲۱, ۱۳۹۷
ساندویچ پانل
ساندویچ پانل XPS چیست
فروردین ۲۴, ۱۳۹۷
ساندویچ پانل

طراحی ساندویچ پانل

طراحی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

طراحی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل از جمله متریال‌هایی است که امروزه بسیار پرکاربرد شده است. کیفیت بالا و مقاومت خوب این متریال در شرایط مختلف، در کنار وزن کم و قیمت مناسب آن، باعث شده است که ساندویچ پانلها در میان طراحان و مشتریان بسیار محبوب شوند.

ساندویچ پانلها، از یک لایه فوم عایق در میان دو لایه ورقه پوشاننده تشکیل شده است که این لایه‌های پوشاننده می‌توانند در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف فراهم آیند.

ساندویچ پانل دارای دو دسته کلی سقفی و دیواری است و بسته به شرایط شما می‌تواند انتخاب شود. اما همین دو دسته خود انواعی دارند که شما می‌توانید باتوجه به نیاز و کاربرد ساندویچ پانلها، از آن‌ها استفاده کنید.

طراحی ساندویچ پانلها با یکدیگر متفاوت است. در برخی از موارد وزن آن‌ها کاهش پیدا می‌کند و در برخی دیگر فوم میانی و یا جنس لایه پوشاننده تغییر پیدا می‌کند. در هر دو صورت بهترین راه انتخاب، توجه به نیازتان است.

در برخی طراحی‌ها، لایه پوشاننده به‌شکل برآمدگی و فرورفتگی طراحی می‌شود و در برخی انواع دیگر فرم برآمدگی به‌شکل چند ضلعی است. در برخی از انواع ساندویچ پانلها، سطح آن‌ها صاف است، بنابراین انواع مختلفی برای ساندویچ پانل‌ها وجود دارد.

ساندویچ پانل

طراحی ساندویچ پانل

طراحی ساندویچ پانل با دستگاه

در طراحی ساندویچ پانل، از دستگا‌ه‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌شود که این دستگاه‌ها می‌توانند همه چیز را به‌طور دقیق محاسبه، سپس برای طراحی آماده کنند.

به‌طور مثال، برای روش‌های محاسبه با استفاده از یک کامپیوتر دیجیتال، خواص ساندویچ پانل بتون را می‌توان به‌طور دقیق دریافت کرد. این روش به تولید کننده اجازه می‌دهد که ساندویچ پانل را با استفاده از طیف وسیعی از قطعات و مشخصات معماری تولید کند. اختراع این دستگاه‌ها مربوط به عایق کردن ساندویچ پانل‌ها و تولید و طراحی آن‌ها است.

طراحی ساندویچ پانلها گاهی به‌صورت سفارشی است و بسته به نیاز مشتری در هر ابعاد و کیفیتی طراحی و تولید می‌شود. برخی از مشتریان باتوجه به نوع و کیفیت ساندویچ پانل‌ها از آن‌ها در مکان‌هایی استفاده می‌کنند که نیاز به طراحی‌های منحصربه‌فردی دارد.

مثلا از ساندویچ پانلها بیشتر در ساخت سوله، مرغداری‌ها، نمازخانه‌ها، سالن‌های ورزشی، کانکس‌ها، پوشش سقف‌ها، برای برخی سرویس‌های بهداشتی و… استفاده می‌شود، اما از ساندویچ پانلها در طراحی مدرن، برای ساخت اتاق‌های تمیز و یا اتاق‌های پزشکی، اتاقک‌های قطار و یا اتاق‌های دارای امنیت بالا، کارخانه‌هایی که با ماشین‌آلات سنگین کار می‌کنند و… استفاده می‌شود که هرکدام  از این موارد به طراحی ویژه‌ای نیاز دارند.

ساندویچ پانل

طراحی ساندویچ پانل

مثلا در برخی از این موارد جدید نیاز است ک کیفیت ضدحریق این متریال بالا رود و در صورت آتش‌سوزی، آتش را کنترل کند و موارد سمی تولید نکند. در برخی دیگر نیاز است که بهداشت این متریال افزایش یابد و در صورت بروز آلودگی آن را جذب نکند و سریعا تمیز شود و در برخی دیگر عایق بودن در برابر صوت اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

این موارد همگی از ويژگی‌های ساندویچ پانلها به‌طورکلی هستند، اما در شرایط و طراحی‌های سفارشی این میزان با استفاده از متریال‌های مختلف و گاه ترکیب چند ماده، افزایش می‌یابد. همچنین در برخی دیگر نیاز است که علاوه بر این کیفیت‌ها از رنگ‌های مخصوصی استفاده شود که باز خود این عوامل در طراحی می‌توان اعمال شود.

البه باید این نکته را نیز یادآور شد که ساندویچ پانلها با دستگاه‌های حرفه‌ای و دقیق طراحی می‌شوند و درصد خطای آن‌ها بسیار کاهش می‌یابد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان