ساندویچ پانل
خرید ساندویچ پانل در تبریز
آوریل 2, 2018
ساندویچ پانل
طراحی ساندویچ پانل
آوریل 12, 2018
ساندویچ پانل

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل از مهم‌ترین متریال‌هایی است که امروزه در بسیاری از طراحی‌ها استفاده می‌شود. این ساندویچ پانلها، وزن پایینی دارند، به همین دلیل با سرعت بالایی نصب می‌شوند. در بسیاری از موارد برای پوشش سقف و دیوارها از ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود. در مواردی که سقف دچار مشکل شده باشد و هم نیاز به سرعت بالا در نصب و هم کیفیت بالا برای ترمیم داشته باشد، بهترین انتخاب استفاده از ساندویچ پانل است.

ساندویچ پانل، از یک لایه عایق در بین دو لایه ورق پوشش دهنده، تشکیل شده است. شاید یکی از دلایل نام‌گذاری این ساندویچ پانلها، همین باشد که فرم آن‌ها بسیار شبیه ساندویچ است. این عایق باید از جنس مخصوص باشد تا در برابر صدا و حرارت و برودت به‌صورت عایق عمل کند.

نگرانی‌هایی از جمله وزن بالا در هنگام نصب و یا بلایای طبیعی مثل زلزله، در رابطه با ساندویچ پانلها وجود ندارد. وزن سبک و در عین حال مقاوم در برابر زلزله، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که ساندویچ پانلها دارند. همچنین تنوع رنگی در این متریال بسیار بالا است و شما می‌توانید از رنگ‌های متنوع آن استفاده کنید.

ساندویچ پانل

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

لایه‌های بیرونی

لایه‌های بیرونی این ساندویچ پانلها، یعنی همان لایه‌های محافظ عایق، دارای کیفیت‌های متفاوتی است. ساندویچ پانلها انواع مختلفی دارند و در دو دسته سقفی و دیواری تولید می‌شوند که باید در هنگام خرید به این نکته و نوع مصرف آن توجه کرد. همچنین این پانل‌ها دارای ضخامت‌های متفاوتی هستند و کم‌ترین آن‌ها حداقل نیم سانتیمتر ضخامت دارد.

بهترین حالت این است که باتوجه به نیاز و شرایط محیط از این ساندویچ‌ پانل‌ها، با کیفیت‌های متفاوت استفاده شود.

از ساندویچ پانلها در ساخت کانکس‌های پیش‌ساخته، سالن‌های ورزشی، سوله‌ها، مرغداری‌ها، سقف نمازخانه‌ها، در اکثر ویلاها و مناطق مسکونی، به‌عنوان سقف کاذب منزل، برای ایجاد مکان سرپوشیده مدارس و درمانگاه‌های سیار، در اکثر بیمارستان‌ها، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی، در اکثر انبارها و سالن‌های صنعتی، بخشی از بیمارستان‌ها، و همچنین برای ایجاد کانتینر و کانکس از ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

مزایای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل مزایای زیادی نیز به همراه دارد. مقاومت بالا، وزن پایین، فشردگی، ضد آب، عایق رطوبت، بهداشتی، مقاوم در برابر زلزله، باد و باران، مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت، عایق خوب حرارت و برودت، عایق قوی صدا و… از جمله ویژگی‌های این متریال است.

در خرید ساندویچ پانل باید به چند نکته توجه کرد. یکی از مهم‌ترین این نکته‌ها، توجه به نوع استفاده این ساندویچ پانل‌ها است. این که ساندویچ پانلها در سقف و یا دیوار کاربرد دارد را نیز باید مدنظر قرار دهید. همچنین یکی دیگر از این موارد توجه به این است که کدام یک از این ویژگی‌ها برای شما مهم‌تر است. مثلا برخی از ساندویچ پانلها در برابر رطوبت قوی‌تر هستند و برخی دیگر عایق بهتری برای صدا هستند. در هنگام خرید ساندویچ پانلها، توجه به این نکات از کارهایی است که شما باید به آن دقت کافی داشته باشید.

همچنین ساندویچ پانلها بسیار به‌صرفه است، زیرا پس از نقل مکان می‌توانید از این متریال در نقطه‌ای دیگر مجددا استفاده  کنید.

برخی ساندویچ پانلها نیز در لبه‌های خود، به‌راحتی برش نمی‌خورند و برای فرم‌های ذوزنقه‌ای دچار مشکل می‌شوند، بنابراین شما باید به این موارد نیز در هنگام خرید توجه کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان